Share

MİV-SAN Hizmetleri

Üyelik Birikimi

 

MİV-SAN Üyesi’nin yıllık aidatları MİV-SAN hesabı altında Üyenin kendisi için biriktirilir. 5 yılını doldurmuş her Üyenin o zamana kadarki birikimi -Üyeliğini sonlandırması halinde- kendisine iade edilir. Güncel birikim tutarı son yılın aidat tutarının Üye olarak doldurulan yıl sayısı ile çarpılarak belirlenir.

 

Sosyal Yardım

 

Sağlık ve ekonomik durumunun yetersizliğini belgelemesi halinde kendisinin veya ailesinin başvurusu üzerine Ortaklara MİV-SAN Yönetim Kurulu kararıyla yapılan yardım türüdür. Karşılıksız Sosyal Yardımın üst sınırı ve bütçesi, her yıl yapılan Genel Kurul (veya Mali Genel Kurul)’da belirlenir. 2023 Yılı MİV-SAN 6. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda belirlenen yardım üst sınır tutarı kişi bazında 6.000 TL olarak belirlenmiştir.

 

İş Göremezlik Yardımı

 

Ortağın, yasalarda tanımlı sürekli iş göremezlik durumunun belgelenerek MİV-SAN’a sunulması halinde “Sandık Ortaklığı Yaşı x Güncel Ortaklık Aidatı x 2” formülüyle hesaplanmakta olan İş Göremezlik Yardımı alması sağlanır. Ortağın Üyeliği pasife alınarak sonraki yıllarda aidat ödemesi zorunluluğu ortadan kaldırılır.

 

Üyelik Öncelik ve İndirimleri

 

MİV-SAN meslektaşlarını üyeliğe teşvik etmek ve Ortaklara üyelik ayrıcalığı hissettirebilmek amacıyla paydaş ve anlaşmalı kurumlardan öncelik ve indirim olanakları sunmaya çalışır.

MİV-SAN Banner